Celine Vinná perla

Dátum narodenia: 06.04.2011

Tragicky zahynula: 24.08.2017

​Zdravie: HD A, ED 0, DM N, MD N, CTU N, CTP N

Úspechy: Junioršampión SK, Šampión SK

Matka: Arleta z Broučkova dvora (HD A)
Otec: Yolly dei Silvanbull (HD A)

Keď sme sa dozvedeli, že Boston s nami už dlho nepobudne, rozhodli sme sa mu dodať trošku života v podobe šteňacej energie. Landseer bola naša takmer okamžitá voľba. V tej dobe u nás na Slovensku nebola aktívna žiadna chovateľská stanica, tak sme skúšali všetky okolité štáty. Vinná perla mala na stránke 2 voľné fenky, no pani nám ponúkla iba jednu. Dohodli sme sa na návšteve a ja som stále dúfala, že voľná bude aj tá druhá, ktorej nezbedný pohľad na fotke ma chytil za srdce. 

Chovateľka si pôvodne chcela nechať Celin pre seba, no na moju veľkú radosť, po osobnej návšteve sa rozhodla nám ju zveriť. Dodnes som jej za to veľmi vďačná. 

Moja osudová fenka, ktorá mi zmenila pohľad na svet. Neskutočne jemná a citlivá bytosť. So Celi sme pričuchli aj k výstavám a pri nej sa začal rodiť môj sen o chovateľstve. 

Odchovali sme spolu, bohužiaľ, iba jeden vrh - jedno šteniatko. Druhý vrh sme už nestihli...

So svojimi psami žijeme aktívnym životom. Radšej ako na výstavy, chodíme na rôzne výlety a turistiky. O to viac ma mrzí, že práve naša obľúbená aktivita ju stála život. Po chybnom zásahu veterinárov, sme o našu milovanú Celinku prišli. Doteraz si to neviem vysvetliť, ako sa to vôbec mohlo stať. Ten šok a žiaľ bol neopísateľný. V tej chvíli sme vôbec nemysleli na podniknutie nejakých krokov voči klinike, že ich prístup nám v podstate zabil zdravého psa. Uvedomili sme si to až z odstupom času, no rezignovali sme s vedomím, že Celinku nám už nič nevráti.